Hataylı mobilyacılar İMOB'u gezdi

06 Şubat 2013 Çarşamba 11:36

Hatay’da faaliyetlerini sürdüren Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri, dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan İstanbul Mobilya Fuarı gezdi.BİRSİAD Mobilya Komitesi Başkanı Mehmet Konak, ekonomideki canlanmaya paralel...

Hataylı mobilyacılar İMOB'u gezdi

Hatay’da faaliyetlerini sürdüren Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri, dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan İstanbul Mobilya Fuarı gezdi.

BİRSİAD Mobilya Komitesi Başkanı Mehmet Konak, ekonomideki canlanmaya paralel olarak hem ulusal hem de uluslar arası düzeyde katılımın fazla olduğu fuarın canlı geçtiğini söyledi.
Fuarda mobilya sektöründeki gelişmeleri izleme ve değerlendirme imkânı bulduklarını aktaran Konak “Özellikle mobilya Antakya için katma değeri yüksek sektörlerimizden birisidir. Mobilyayı, istihdama katkıları olan Hatay’ın ihracata yönelik önemli bir sektörü olarak görüyoruz.” dedi.

Antakya’daki mobilyacılığın bir marangoz olan Habib-i Neccar’a kadar uzandığını hatırlatan Konak mobilya sektörünün ulusal ve uluslar arası alandan bilinirliğini arttıracak girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x