Hoşgörü’de yarıyıl İngilizce pratik eğitimi sona erdi

02 Şubat 2013 Cumartesi 16:52

Osmaniye Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları'nda ABD'li, İngiliz ve İskoçyalı 12 İngilizce öğretmeninin 1 haftadır 200 öğrenciye verdiği uygulamalı yabancı dil eğitimi sona erdi.Eğitimin finali nedeniyle Hoşgörü Eğitim Kurumlarında sertifika...

Hoşgörü'de yarıyıl İngilizce pratik eğitimi sona erdi

Osmaniye Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları'nda ABD'li, İngiliz ve İskoçyalı 12 İngilizce öğretmeninin 1 haftadır 200 öğrenciye verdiği uygulamalı yabancı dil eğitimi sona erdi.

Eğitimin finali nedeniyle Hoşgörü Eğitim Kurumlarında sertifika töreni düzenlendi. Törene öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra velilerde katıldı. Törende bir konuşma yapan Hoşgörü Eğitim Kurumları Özel Ayşe Doğru Anadolu ve Özel Hacı Hasan Doğru Fen Lisesi Müdürü Lokman Kılıç, yabancı öğretmenlerin ‘İngilizce Kış Okulu' programı kapsamında, Özel Nuri Çomu, Özel Yeni Serhat İlköğretim okulları ile Özel Ayşe Doğru Anadolu, Özel Hacı Hasan Doğru Fen Lisesinden 200 öğrenciye 1 hafta süreyle uygulamalı İngilizce eğitimi verildiğini söyledi.

Öğrencilerin derslerde İngilizce öğrenmeleri esnasında, pratik yönden sorunlar yaşadığını, bu nedenle öğrencilerin özgüvenlerini arttırmak için bu programı uyguladıklarını belirten Kılıç, "Bilindiği gibi İngilizce, hayatın her aşamasında yer almaya başladı. Öğrencilere bir haftada İngilizce öğretilemeyeceğini biliyoruz. Öğrencilerimiz İngilizceyi bilseler de konuşma konusunda öz güven eksikliği yaşıyor. Biz bu eksikliği gidermek arzusundayız. Bu programı onun için düzenledik ve öğrencilerimiz bir hafta boyunca İngilizce şarkılar söyleyip, oyunlar oynadılar. Günlük hayatlarını İngilizce konuşarak sürdürmeye çalıştılar. Konuk ettiğimiz 3 ayrı ülkeden 12 İngilizce öğretmenimiz öğrencilerimize bildikleri her şeyi anlatmaya çalıştılar. Bizler ve öğrencilerimiz bugün bu eğitimden çok büyük zevk aldık. Yaz döneminde bu eğitimi 20 günlük düzenlemeyi planlıyoruz. Ben bu programda emeği geçen tüm yabancı hocalarımıza ve okulumuz öğretmenlerine, öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

ABD'den gelen grup lideri ve İngilizce Öğretmeni Katelyn ise İngilizcenin uluslar arası dillerden birisi olduğunu belirterek "İngilizceyi, öğrenciler üzerinde ‘fobi' olmaktan kurtararak ‘hobi' haline dönüştürmek istiyoruz. Bunu da şarkı söyleyerek, çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli yöntemlerle yapıyoruz. Değişik ülkelerden gelen diğer İngilizce öğretmeni arkadaşlarımda bir haftadır Hoşgörü Eğitim Kurumlarının öğrencilerine pratik İngilizce eğitimi verdik. Öğrencilerimiz bu sürede çok başarılı performanslar gösterdiler. Tüm öğrencilerimiz çok başarılıydılar. Çok eğlenceliydiler ve bizler de çok eğlendik. Osmaniye'yi ve insanlarını çok sevdik. Öğrencilerimizden ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyoruz ama artık Osmaniye’de de dostlarımızın olmasından çok mutlu olduk. Burada Türk milletinin ne kadar misafirperver olduğuna bir kez daha şahit olduk. Okul yöneticilerimize ve herkese çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler bir haftalık eğitimleri ile ilgili performanslarını sergileyip İngilizce şarkılar söylediler. Tören, eğitime katılan öğrencilere sertifika verilmesi ve eğitim veren İngilizce öğretmenlerine de teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x