HÜRSİAD Senegal’de su kuyusu açtı

02 Ekim 2013 Çarşamba 10:57

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD), ülkelerinde zor şartlar altında hayat süren Senegalliler için, Ramazan ayında üyelerine vereceği iftar bütçesiyle su kuyusu açtı. HÜRSİAD Başkanı İlker Hasırcı yaptığı açıklamada,...

HÜRSİAD Senegal'de su kuyusu açtı

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD), ülkelerinde zor şartlar altında hayat süren Senegalliler için, Ramazan ayında üyelerine vereceği iftar bütçesiyle su kuyusu açtı.

HÜRSİAD Başkanı İlker Hasırcı yaptığı açıklamada, “Ramazan ayında üyelerimize vereceğimiz iftar bütçesiyle Kilis’teki Suriyeli kardeşlerimizle iftar yapma ve Senegal'de su kuyusu açma kararı almıştık ve su kuyumuz açılarak halkın hizmetine sunuldu.” dedi. Çok mutlu olduklarını ifade eden Hasırcı, bir grup işadamı ile Kurban Bayramı’nda hem Senegallileri ziyaret edeceklerini hem de su kuyusunun resmi açılışını yapacaklarını söyledi.

Hasırcı, şunları söyledi: “Afrikalıların temiz su içebilmek için saatlerce yürümek zorunda kaldığı ve susuzluk sebebiyle salgın hastalıklarla mücadele ettikleri hepimizin malumu. İşte bu nedenle yönetim kurulumuzda bu kararı aldık. Biz bu yapılan yardım çalışmalarının gelecekte kalıcı dostluklara zemin hazırladığına inanıyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar sözüne inat, ateş nereye düşerse düşsün önce beni yakar düşüncesiyle hareket etmeye çalışıyoruz. Şu an üyelerimizin de katkılarıyla 2 kuyu daha açılacak. Ben bu vesileyle bu kampanyaya destek veren ve kuyu açmamıza vesile olan Kimse Yok Mu Derneği'ne çok teşekkür ederim.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x