İl Tarım Müdürlüğü'nden cezaevi ziyareti

10 Temmuz 2015 Cuma 13:38

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, elma ağırlıklı bitkisel üretimin yapıldığı Karaman M Tipi Açık Cezaevi'ni ziyaret etti.İl Müdür Yardımcısı Abdullah Kaya ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube...

İl Tarım Müdürlüğü'nden cezaevi ziyareti

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, elma ağırlıklı bitkisel üretimin yapıldığı Karaman M Tipi Açık Cezaevi'ni ziyaret etti.

İl Müdür Yardımcısı Abdullah Kaya ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Uğur Erkan’ın da eşlik ettiği ziyarette Karaman M Tipi Kapalı Açık Cezaevi İnfaz Kurumu Müdürü İshak Yıldırım, kurumlarında yaklaşık 200 dekar alanda meyvecilik ve sertifikalı fidan üretimi yaptıklarını, yaklaşık 400 dekar alanda ise tarla bitkileri üretimi yaptıklarını belirtti. Yıldırım, bu üretimleri ile hem ekonomiye katkı sağlandığını hem de mahkumların cezaları bittikten sonra topluma kazandırılmasında çok önemli olan çeşitli mesleki eğitimler ile yeni beceri ve iş kollarını geri kalan yaşamlarında uygulamalarını amaçladıklarını ifade etti.

Gerçekleşen ziyarette İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Karaman M Tipi Açık Cezaevi'nin işbirliği ile yürütülebilecek el sanatları ve tarımsal eğitimler üzerinde duruldu. Özellikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın El Sanatları Eğitim Merkezleri'nde çeşitli dokumacılık ve ahşap hediyelik eşya yapımı gibi eğitimlerin verildiğine dikkat çeken İl Müdürü Keskin, İl Müdürlüğü olarak Açık Cezaevi Müdürlüğü'nün talepleri doğrultusunda teknik bilgi ve eğitimler verilebileceğini belirtti.

Ziyaret cezaevinin üretim yapılan alanlarında gezi ve incelemenin ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x