İlkokul öğrencilerinden Suriye’ye yardım kampanyası

04 Ocak 2013 Cuma 18:40

Kütahya’nın Simav ilçesinde bulunan Çitgöl İlköğretim Okulu öğrencileri, Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan aileler için yardım kampanyası başlattı. 'Üzelmeyin 4A sınıfı hep yanınızda' kampanyası kapsamında...

İlkokul öğrencilerinden Suriye'ye yardım kampanyası

Kütahya’nın Simav ilçesinde bulunan Çitgöl İlköğretim Okulu öğrencileri, Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan aileler için yardım kampanyası başlattı. 'Üzelmeyin 4A sınıfı hep yanınızda' kampanyası kapsamında öğrenciler topladıkları yardımları Suriyeli ailelere gönderecek.

Kampanya hakkında bilgi veren Çitgöl İlköğretim Okulu Müdürü Serdal Şimşek, Suriye’de yaşanan şiddetli olaylardan kaçarak ülkemize sığınan ailelere yönelik öğrencilerimizin kendi istekleri doğrultusunda ve sınıf öğretmeni İsmail Birgül yönlendirmesiyle başlattıkları yardım kampanyası büyük ilgi gördüğünü belirtti. Bu kampanyanın amacının Suriye’de savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli ailelerle bir gönül bağı ve birlikteliği sağlamak olduğunu belirten Şimşek, bu kampanya fikri okulumuzun 4.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri İsmail Birgül’den geldi. Bizde onlara gereken desteği sağladık. Buradaki amaç minik çocuklarımıza ve öğrencilerimize paylaşma duygusunu aşılamaktır. Evlerinde, sofralarında yedikleri ve üzerlerine giydikleri elbiselerden getirip Suriyeli ailelerle paylaşmak istediler." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x