İş yerinde uyuyan gazeteci yangında dumandan zehirlendi

12 Şubat 2013 Salı 13:15

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir iş yerinde çıkan yangında zehirlenen Yıldırım Yılmaz (37) isimli gazeteci, Ereğli Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Alınan bilgiye göre, Müftü Mahallesi Demirciler Sokak’ta, Son Söz Gazetesi...

İş yerinde uyuyan gazeteci yangında dumandan zehirlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir iş yerinde çıkan yangında zehirlenen Yıldırım Yılmaz (37) isimli gazeteci, Ereğli Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Alınan bilgiye göre, Müftü Mahallesi Demirciler Sokak’ta, Son Söz Gazetesi sahibi Yıldırım Yılmaz’ın dinlenme odasında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 4 katlı binanın ikinci katından yükselen duman nedeniyle yangının bu katta çıktığını zanneden vatandaşlar, polis ve itfaiyenin gelmesini bekledi. Olay yerine kısa sürede gelen polisler binanın ikinci katındaki iş yeri sahibi Nazmiye Şen'in, yangının kendi iş yerinde çıkmadığını söylemesi üzerine, birinci kattaki gazeteci Yıldırım Yılmaz'ın dinlenme odasına girmek istedi. Kilitli olan kapıyı kıran polis, gazeteci Yıldırım Yılmaz'ı baygın şekilde buldu.

Polis ve vatandaşların da yardımı ile dışarıya çıkarılan Yılmaz'a ilk müdahale trafik polisleri tarafından yapıldı. Karbonmonoksit gazından zehirlenen ve zor nefes alan Yıldırım Yılmaz için 112 ekiplerine haber verildi. Ambulansın gecikmesi nedeniyle Yıldırım Yılmaz'ı kaldırarak özel araçla hastaneye götürmek isteyen vatandaşları, polis, ambulansın beklenmesi yönünde ikna etti.

Olay yerine gelen 112 ekipleri, durumu ağır olan gazeteci Yıldırım Yılmaz'ı, yaptığı ilk müdahalenin ardından Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Aynı binada bulunan sigortacı Nazmiye Şen'in de dumandan etkilendiği ve Özel Anadolu Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, müdahale ettiği yangını kısa sürede söndürdü. İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin iş yerinde yaptığı incelemede, iş yerinde klima ünitesinin, çekyatın ve bazı eşyaların yandığı tespit edildi. Yangının asıl çıkış sebebinin, araştırmanın tamamlanmasının ardından belirleneceği bildirildi.

Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan gazeteci Yıldırım Yılmaz'ın durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, aynı binada bulunan sigortacı Nazmiye Şen'in ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x