İskenderun'da coşkulu 23 Nisan kutlaması

23 Nisan 2013 Salı 11:14

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Hatay İskenderun ilçesinde törenler...

İskenderun'da coşkulu 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Hatay İskenderun ilçesinde törenler Atatürk Anıtı önünde sabah saatlerinde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Halk oyunları ve değişik yarışmaların ardından törenlere okullarda devam edildi. Şehrin en köklü okullarından biri olan Mithat Paşa İlköğretim Okulu'nun bahçesinde yapılan 23 Nisan kutlamalarına öğrenciler aileleri ile birlikte katıldı.

Öğrenciler okul bahçesinde 23 Nisan ile ilgili şiirler ve şarkılar söylerken, ortaokulların hazırladıkları bilim sergisi ve resim sergisi de yoğun ilgi gördü. 23 Nisan törenlerine elinde Trük bayrağı ile katılan velilerden Naime Avcı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet bağımsız kalacağını, geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımıza ise milletçe sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x