'İŞKUR, girişimcileri geleceğe hazırlıyor'

23 Şubat 2013 Cumartesi 13:59

Kars Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü kendi işlerini kurmaya çalışan girişimcilere verdiği desteği sürdürüyor. Verilen eğitimle girişimlerin ileriye yönelik emin adımlar atmaları sağlanıyor. İŞKUR, Uygulamalı Girişimcilik...

'İŞKUR, girişimcileri geleceğe hazırlıyor'

Kars Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü kendi işlerini kurmaya çalışan girişimcilere verdiği desteği sürdürüyor. Verilen eğitimle girişimlerin ileriye yönelik emin adımlar atmaları sağlanıyor.

İŞKUR, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına ve başarılı işletmelerin kurulmasına destek veriyor. Bu çerçevede Kars’ın Sarıkamış ilçesi Halk Eğitim Merkezi'nde verilen eğitimde başarılı olan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

İŞKUR Kars İl Müdürü Yusuf Bulut, uygulamalı girişimcilik eğitimi ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve girişimcilerin iş planı kavramıyla tanışmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bu doğrultuda, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamayı amaçlayan kurumlarının, eğitim sonunda girişimci adaylarına kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilmelerine yardımcı olduğunu kaydeden Bulut, bunun yanı sıra girişimcilerin bilgi ve deneyim kazanmalarını istediklerini ifade etti.

        Kurumlarına kayıtlı işsizlerin kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak amacıyla girişimcilik programı uygulaması yürüttüklerini hatırlatan Bulut, “Bu çalışmalar, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki uygulamalı girişimcilik eğitimi (UGE) işbirliği protokolünde belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Eğitim programı bitiminde katılımcılara uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgesi verildi. Bu belge KOSGEB yeni girişimci desteğine başvuruda kullanılacak bir belge niteliğindedir.”dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x