İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıtalarını eğitiyor

10 Ocak 2013 Perşembe 10:27

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehirde düzenin sağlanması ve denetimlerin daha emniyetli yapılabilmesi amacıyla yeni bir yapılanmaya gitti. Zabıta birimleri, artık görev sahalarındaki sıkıntılara daha hızlı bir...

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıtalarını eğitiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehirde düzenin sağlanması ve denetimlerin daha emniyetli yapılabilmesi amacıyla yeni bir yapılanmaya gitti. Zabıta birimleri, artık görev sahalarındaki sıkıntılara daha hızlı bir ve daha donanımlı müdahale edecek. Sayı olarak yetersiz kalınan durumlarda ise acil durumlar için hazır kıta olarak bekletilen 20’şer kişilik timler devreye girecek.

Geçen günlerde kadrosuna 66 yeni personel ilave eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, hizmet kalitesini de yükseltmek amacıyla özel eğitimler verdi. Göreve başlamadan önce genç zabıtalara Halkla İlişkiler ve İletişim, görev sırasında karşılaşabilecekleri saldırılara karşı Psikolojik ve Fiziksel Savunma, bilinçli görev yapabilmeleri için de Mevzuat dersleri verildi. Yaşanabilir bir şehir hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirten belediye yetkilileri, genç ve eğitimli kadrolarıyla problemlerin ve vatandaşların şikayetlerinin daha hızlı çözüme kavuşturulacağını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x