İzmir Büyükşehir ramazan temizliklerine başladı

16 Haziran 2015 Salı 09:36

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı için camilerde ve mezarlıklarda temizlik ve bakım onarım çalışmalarına hız verdi. İZBETON A.Ş. ekipleri, çalışmalarını merkez ve 30 ilçede sürdürüyor. Yıl içinde ortalama 300 cami temizlenirken...

İzmir Büyükşehir ramazan temizliklerine başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı için camilerde ve mezarlıklarda temizlik ve bakım onarım çalışmalarına hız verdi. İZBETON A.Ş. ekipleri, çalışmalarını merkez ve 30 ilçede sürdürüyor. Yıl içinde ortalama 300 cami temizlenirken 15 camide bakım onarım yapılıyor. Halıların yıkanmasından camların silinmesine, abdesthane ve tuvaletlerin dezenfekte edilmesinden avizelerin ve vitrayların temizlenmesine kadar çok kapsamlı çalışma yapan ekipler çatı onarımı, bahçe düzenlenmesi, boya ve tadilat işleri de yapıyor.

Ayrıca 30 ilçedeki bin 800 mezarlığın büyük bölümünde çalışmalar tamamlandı. Mezarlıklardaki otlar temizleniyor, ağaçlar budanıyor, ilaçlama ve ağaçlandırma çalışmaları yürütülüyor. Bazı mezarlıklarda yollar yenilenirken istinat duvarları yapılıyor, gasilhaneler tamir ediliyor ve su sıkıntısı yaşanmaması için tedbir alınıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x