İzmir Soğukkuyu Kavşağı'nı minibüsler tehdit ediyor

17 Ocak 2013 Perşembe 17:07

İzmir'de Yamanlar, Gümüşpala ve Onur mahallelerinden Barış Caddesi’ni kullanarak Anadolu Caddesi’ne çıkmak isteyen sürücüler, yolcu almak için caddenin hemen bağlantı noktasında duran minibüsler sebebiyle tehlike yaşıyor. Sıkıntıyı...

İzmir Soğukkuyu Kavşağı'nı minibüsler tehdit ediyor

İzmir'de Yamanlar, Gümüşpala ve Onur mahallelerinden Barış Caddesi’ni kullanarak Anadolu Caddesi’ne çıkmak isteyen sürücüler, yolcu almak için caddenin hemen bağlantı noktasında duran minibüsler sebebiyle tehlike yaşıyor. Sıkıntıyı fotoğraflayan sürücüler, tedbir alınmasını istedi.

Soğukkuyu Kavşağı’na üst geçit yapılmasının ardından trafik lambaları kaldırıldı. Bu yüzden arabaların durmaması sebebiyle Anadolu Caddesi’nde trafik akışı da hızlandı. Barış Caddesi’nden Anadolu Caddesi’ne çıkan arabaların, trafiği tehlikeye düşürmemek için sağ şeridi kullanması gerekiyor ancak özellikle yolcu almak için duran minibüsler yüzünden, hızlı akan trafikte Anadolu Caddesi’ne üçüncü şeritten girmek zorunda kalıyorlar. Bu durumdan rahatsız olan bir sürücü, tehlikenin boyutunun daha iyi anlaşılması için sıkıntıyı fotoğrafladı. Kendisinin de sık sık bu yolu kullandığını ve tehlike yaşadığını belirten Dursun Aydemir, “Minibüsler, yolcu almak için bizim trafiğe katıldığımız noktadan 20 metre ileride dursa hiçbir problem kalmayacak. Trafiği tehlikeye düşürme pahasına, hemen bağlantı noktasında durmayı tercih ediyorlar. İleride üzücü olayların olmaması için önlem alınması istiyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x