Karşıyaka'ya pelikan heykelleri dikildi

16 Ocak 2013 Çarşamba 13:24

İzmir'in Karşıyaka ilçesinin maskotu olarak belirlenen pelikanlar, çeşitli meydanları süslüyor. Karşıyaka Belediyesi tarafından farklı figürlerde yaptırılarak değişik mekanların önlerine yerleştirilen pelikan heykelleri ilgi görüyor....

Karşıyaka'ya pelikan heykelleri dikildi

İzmir'in Karşıyaka ilçesinin maskotu olarak belirlenen pelikanlar, çeşitli meydanları süslüyor. Karşıyaka Belediyesi tarafından farklı figürlerde yaptırılarak değişik mekanların önlerine yerleştirilen pelikan heykelleri ilgi görüyor. Vatandaşların fotoğraf için sıraya girdiği heykeller arasında en çok ilgiyi, Karşıyaka Nikah Sarayı önündeki gelin-damat pelikanlar çekiyor.

Dünyada nesli tükenmekte olan hayvanlar arasına alınarak korunan tepeli pelikanlar, Karşıyaka sahillerinde gruplar halinde yaşamaya başladıktan sonra belediye tarafından maskot olarak belirlenmişti. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken pelikanlara, Bostanlı ve Mavişehir sahilinde balıkçı teknelerinin çevresinde 12 ay boyunca rastlamak mümkün. Pelikan maskotunu ilçeyle bütünleştirmek üzere yola çıkan Karşıyaka Belediyesi, renkli figürlerden oluşan heykelleri Naldöken ve Mavişehir girişlerine, Kapalı Spor Salonu, Nikah Sarayı ve Belediye Opera ve Tiyatro Sahnesi önüne koydu.

Yorum Gönder

@name x