İzmir’de CHP’li gençlerden cezaevi tepkisi

26 Şubat 2015 Perşembe 16:52

CHP İl Gençlik Kolları, İzmir Valiliği önünde basın açıklaması yaparak, Aliağa Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çocuk mahkum istismarlarına tepki gösterdi. CHP’li gençler, yaşananların skandal olduğunu dile...

İzmir'de CHP'li gençlerden cezaevi tepkisi

CHP İl Gençlik Kolları, İzmir Valiliği önünde basın açıklaması yaparak, Aliağa Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çocuk mahkum istismarlarına tepki gösterdi. CHP’li gençler, yaşananların skandal olduğunu dile getirerek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı istifaya davet etti.

Valilik önünde toplanan CHP’liler, "Susma Haykır İşkenceye Hayır", "Çocuk Mahkumların Sesini Duyan Var mı", "15 yılda 45 Gardiyan Tecavüzden Yargılandı" yazılı dövizler taşıdı. Eyleme CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnaç Yıldız, İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıköse, eski İl Başkanı Ali Engin ve diğer partililer katıldı. Eylemde konuşan Sarıköse, AKP ile Türkiye’nin bir skandallar ülkesi haline geldiğini ileri sürerek, “Biz tecavüze, bir insanlık suçu olarak bakıyoruz. Bu, devletin kontrolünde olan bir cezaevinde yapılıyor. Parti olarak susmuyoruz." dedi. Yıldız da, "Bundan altı ay önce CHP milletvekilleri ve genel başkan yardımcıları, Şakran Cezaevi’nde çocuk tecavüzlerini gündeme getirdi. Adalet Bakanlığı tarafından buna karşı yapılan açıklamada, 288 kamerayla izlenen cezaevinin hem ülkemiz hem de dünyada örnek olduğu dile getirildi. Bir gazetenin yaptığı haberle bu skandal kamuoyunca duyuldu. Şakran, Pozantı'ya benzemesin. Adalet Bakanı derhal istifa etmeli. Ülkemizde her yıl 100 bin çocuk bu durumla karşı karşıya kalıyor. 14-15 yaşında çocuklar için ağırlaştırılmış hapisler uygun görülüyor." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x