İzmirli hanımların el işi çarıkları Paris yolcusu

21 Ocak 2013 Pazartesi 11:38

İzmir'de Eşrefpaşa Semt Merkezi'nde açılan nakış kursuna devam eden hanımların Maraş işi tekniğiyle yaptığı minyatür çarıklar, hediye için Paris’e gidiyor. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ilçedeki kadınların el emeği göz...

İzmirli hanımların el işi çarıkları Paris yolcusu

İzmir'de Eşrefpaşa Semt Merkezi'nde açılan nakış kursuna devam eden hanımların Maraş işi tekniğiyle yaptığı minyatür çarıklar, hediye için Paris’e gidiyor. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ilçedeki kadınların el emeği göz nuru mini çarıklarını, 21 Ocak 2013'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı Sosyalist Enternasyonal Seçilmişler Toplantısı’nda katılımcılara hediye edecek.

Eşrafpaşa Semt Merkezi Nakış Kursu Eğitmeni Ayten Ilgaz, mini çarıkları Başkan Tartan’ın çok beğendiğini belirterek, “Başkanımızın bu jesti bizi çok mutlu etti. Kursiyerler, gecesini gündüzüne katarak kısa sürede onlarca mini çarık üretti. Konaklı kadınların ürünleri, Tartan sayesinde Paris’e kadar ulaşmış olacak. Kimbilir belki Paris’ten sipariş bile alırız.” dedi. Başkanı Tartan da kadınların çabasını ve emeğini takdir ederek, “Semt merkezlerimizde kadınların ürettiği ürünleri satın alarak hem bütçelerine katkıda bulunduk hem de bize özgü bir sanatı Paris’te tanıtmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x