Kadışehrili öğrenciler 'Geziyorum öğreniyorum' projeis ile Amasya’yı gezdi

14 Mayıs 2015 Perşembe 16:56

Yozgat’ın Kadışehri Kaymakamlığı tarafından ‘Geziyorum öğreniyorum’projesi kapsamında Kabalı ve Şehit Nuri Çelik Orta Okulu öğrencilerine yönelik Amasya gezisi düzenlendi. Öğrenciler gezi kapsamında Amasya’nın tarihi kültürel...

Kadışehrili öğrenciler 'Geziyorum öğreniyorum' projeis ile Amasya'yı gezdi

Yozgat’ın Kadışehri Kaymakamlığı tarafından ‘Geziyorum öğreniyorum’projesi kapsamında Kabalı ve Şehit Nuri Çelik Orta Okulu öğrencilerine yönelik Amasya gezisi düzenlendi. Öğrenciler gezi kapsamında Amasya’nın tarihi kültürel yerlerini gezerek ilgililerden bilgi aldı.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, geçen yıl olduğu gibi bu yılda ‘geziyorum öğreniyorum’ projesi kapsamında öğrencilere yönelik farklı illere gezi düzenlediklerini söyledi. Kaymakam Doğan, "Ülkemizin bütün illeri tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bu güzellikleri anlatarak değilde gezerek görmek ve o yer hakkında bilgi edinmek hafızlarımızda daha da kalıcı oluyor. Bu kapsamda öğrencilerimiz, Amasya Arkeoloji Müzesi, Aşıklar Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Kral Kaya Mezarlıkları ve II.Beyazıd Cami ve Külliyesi, Macit Eren Fen Lisesi’ni ziyaret ettikten sonra Şehzadeler Parkında yürüyüş yaptı. Daha sonra Ziyaret Kasabası’nda mesire alanında piknik yaparak eğlenceli dakikalar yaşadı." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x