Kahramanmaraş’ta 22 proje, AB hibe programına kabul edildi

02 Ekim 2013 Çarşamba 12:05

Kahramanmaraş Valiliği, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi, hibe programı kapsamında projesi kabul edilen kurum ve kuruluşlarla istişare toplantısı düzenledi.AB Koordinasyon Merkezi'nin Valilik Fikret Kiraz Toplantı...

Kahramanmaraş'ta 22 proje, AB hibe programına kabul edildi

Kahramanmaraş Valiliği, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi, hibe programı kapsamında projesi kabul edilen kurum ve kuruluşlarla istişare toplantısı düzenledi.

AB Koordinasyon Merkezi'nin Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu'nda düzenlediği programda bir araya gelen kurum yetkilileri, projeleriyle ilgili sunum yaptı, birbirleriyle karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Hibe programına kabul edilen projelerle ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, AB tarafından Kahramanmaraş’tan 20 asıl, 2’si yedek toplam 22 projenin kabul edildiğini belirtti. Bu projelerden 5’inin hizmet içi eğitim faaliyetlerini kapsadığını aktaran Alkan, ‘Hayat Boyu Öğrenme’ programı içerisinde ‘Öğrenmede mutlu aile cüzdanı’ ve ‘Okullarda çevre bilincinin kazandırılması' programının yer aldığını aktardı. Alkan, projeler için AB’nin 490 bin Euroluk bir fon sağlayacağını kaydetti.

Vali Yardımcısı Erkan Bulgan ise Türkiye’nin 1960 yılından beri AB tam üyeliğini hedef olarak belirlediğini hatırlattı. Bu sürecin son yıllarda ivme kazandığını ifade eden Bulgan, “Bu birliğin bize birçok katkısı olacak. Bizim de birliğe birçok katkımız olacak. Bunlardan en önemlileri mali projeler. Bunlardan ülkemiz insanlarının azami derecede istifade etmesi çok önemli bir husus teşkil etmekte. Bu projelerin milli eğitime, tarıma ve KOBİ’lere hitap eden yönleri var. Devlet olarak bu projelerden istifade edilmesini çok önemsiyoruz. Konuyla ilgili Valiliğimizde AB bürosu oluşturuldu. Projesi kabul edilen tüm kuruluşlarımızı tebrik ediyorum.” dedi. Toplantı, kurumların proje tanıtım sunumuyla sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x