Kaldırımlar işgal ediliyor, vatandaş yürüyecek yer bulamıyor

01 Şubat 2013 Cuma 11:21

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde araç sayısının artması, buna karşın sokakların dar olması, trafik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Vatandaşlar, kaldırıma park etmiş araçlara müdahale edilmemesine tepki gösteriyor.         Kadirli'deki...

Kaldırımlar işgal ediliyor, vatandaş yürüyecek yer bulamıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde araç sayısının artması, buna karşın sokakların dar olması, trafik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Vatandaşlar, kaldırıma park etmiş araçlara müdahale edilmemesine tepki gösteriyor.

        Kadirli'deki trafik yoğunluğunun önceki yıllara göre hızla arttığını dile getiren vatandaşlar, özellikle dar caddelerde bilinçsizce park edilen araçlar, trafiği içinden çıkılmaz bir hale getirirken, kaldırımlara park eden araçlar sebebiyle de yayaların yolda yürümek zorunda kaldığını belirtiyor. Cadde ve sokakların dar olması yüzünden araçların çoğunun kaldırıma park ettiğini, yayaya yürüyecek yer kalmadığını vurgulayan vatandaşlar, yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını istiyor. Vatandaşlar, uzun vadede yolların genişletilebileceğini, kısa vadede ise araçların kaldırımlara park etmesini engelleyecek önlemlerin uygulanabileceğini belirtiyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x