FLAŞ HABER

Kamil Sönmez eserleri ile anıldı

19 Ocak 2013 Cumartesi 11:12

Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı Ordulu Kamil Sönmez, Ünye’de eserleri ile anıldı.         Ünye Belediyesi’nin organize ettiği Kamil Sönmez’i Anma Programı Ünye Belediyesi Konservatuarı'nda...

Kamil Sönmez eserleri ile anıldı

Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı Ordulu Kamil Sönmez, Ünye’de eserleri ile anıldı.

        Ünye Belediyesi’nin organize ettiği Kamil Sönmez’i Anma Programı Ünye Belediyesi Konservatuarı'nda yapıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Merhum Kamil Sönmez’in eserlerini şimdiye kadar büyük bir zevkle keyifle dinledik, izledik. Hemşehrimiz olması tabi ki bizlerde ayrı bir duyguya, ayrı bir gönül bağına vesileydi. Herkes mutlaka Yüce Mevla’nın biçtiği ömür kadar yaşayacaktır. Ayet-i Kerime'de de belirtildiği üzere 'Her nefis ölümü tadacaktır.' Hepimiz faniyiz. Asıl olan bu kubbede hoş bir sada bırakabilmektir. Kendisi rahmetli olmuştur, onu bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ama yaşamı boyunca bizlere çok önemli değerler bıraktı. Bizler de vefa borcu olarak hep onun eserleri ile, meşhur Ordu türküleri ile onu kalbimizde yaşatacağız. Sanatçılarımız asla unutulmayacaktır, unutulmadılar da, Allah kendisine gani gani rahmet etsin.” dedi.

        Kamil Sönmez’i anma programında onun türküleri ve onun seslendirdiği eserler okundu. Programa merhum Kamil Sönmez’in abisi Remzi Sönmez ve eşi Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Kemal Çöp, Ünyespor Kulüp Başkanı İrfan Şahin, Türk Hava Kurumu Başkanı İsmail Sarı, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x