Karaman Belediyesi'nde 21 memur yemin ederek göreve başladı

18 Ocak 2013 Cuma 15:34

Karaman Belediyesi tarafından 16 Kasım 2011 tarihinde yapılan sınavla göreve başlayan 21 memur yemin etti. Görevlerinde birinci yılını dolduran aday memurların Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen yemin töreniyle asaletleri onaylandı. Tören...

Karaman Belediyesi'nde 21 memur yemin ederek göreve başladı

Karaman Belediyesi tarafından 16 Kasım 2011 tarihinde yapılan sınavla göreve başlayan 21 memur yemin etti. Görevlerinde birinci yılını dolduran aday memurların Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen yemin töreniyle asaletleri onaylandı.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nden sorumlu başkan yardımcısı H.Osman Ünüvar bir konuşma yaptı. Ünüvar konuşmasında, “Her şeyden önce bilmelisiniz ki şehirdeki en kutsal görev bizimdir. Sizler bu duygu ve düşüncelerle hizmet ediyorsunuz. Sizi diğer memurlardan ayıran faktör belediyeci olmanızdır. Belediyecilikte, doğumdan mezara kadar vatandaşa hizmet etme esası vardır. Sizler bu ettiğiniz yeminle devletine ve milletine borçlu olduğunuzu unutmamalı ve bu doğrultuda çalışmalısınız. Sadece mesai saatleri içerisinde değil, mesai sonunda da “şehrimiz için ne yaptım” sorusunu kendinize sorun ve her gün kendinizi yenileyin. Hepinize görevlerinizde başarılar dilerim.” dedi.
Ünüvar’ın konuşmasının ardından aday devlet memurları yemin ederek asil memurluğa geçtiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x