Karaman'da iki mahalle üst geçitle merkeze bağlanacak

02 Şubat 2013 Cumartesi 10:49

Karaman Belediyesi'nin her hafta başka bir yerde düzenlediği Mahalle Meclisi, kapılarını bu defa Larende ve Sümer mahalleleri sakinlerine açtı. Sümer Mahallesi'ndeki İbrahim Bey İlköğretim Okulu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye...

Karaman'da iki mahalle üst geçitle merkeze bağlanacak

Karaman Belediyesi'nin her hafta başka bir yerde düzenlediği Mahalle Meclisi, kapılarını bu defa Larende ve Sümer mahalleleri sakinlerine açtı. Sümer Mahallesi'ndeki İbrahim Bey İlköğretim Okulu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, ilk toplantıyı bu mahallelerde yapmak istediklerini ancak hava şartları sebebiyle yapamadıklarını söyledi.

Larende ve Sümer mahallelerinin, şehrin en uygun yerleşim alanları olmasına rağmen şimdiye kadar yeterli hizmet alamadığını ifade eden Başkan Uğurlu, ''Bu bölgelerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Çözümleri için önce imar planı olması lazımdı, bunu gerçekleştirdik. Bu mahallelerimizi, kent merkezinden tren yolu ayırıyor. Bir de uzun yıllar bitmemiş şekilde duran yarım üst geçit, bölgenin gelişmesini engellemiş.'' dedi. Uğurlu, Larende ve Sümer mahallelerini modern bir üst geçitle şehir merkezine bağlayacaklarını, diğer bütün sıkıntılarını da çözeceklerini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x