Karayakalı çiftçilere 55 bin asma fidanı dağıtıldı

14 Mart 2013 Perşembe 16:12

Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesinde çiftçilerin daha kaliteli ve ekonomik getirisi yüksek olan türlere yönelmeleri için 55 bin adet asma fidanı dağıtıldı.         Karayaka Tarım Kredi...

Karayakalı çiftçilere 55 bin asma fidanı dağıtıldı

Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesinde çiftçilerin daha kaliteli ve ekonomik getirisi yüksek olan türlere yönelmeleri için 55 bin adet asma fidanı dağıtıldı.

        Karayaka Tarım Kredi Kooperatifi'nin öz kaynaklarıyla temin ettiği fidanların, toplam 300 dekarlık alanda 70 çiftçi tarafından, 2–5 dönümlük bahçeler şeklinde dikileceği belirtildi. Aşılı asma fidanları bağcılığın yoğun olarak yapıldığı Karayaka ve çevre köylerdeki çiftçilere dağıtıldı. Dağıtım sırasında çiftçilere fidanların muhafazası ve dikimi hakkında bilgiler de verildi.

        Karayaka Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Cemal Kale, yaptığı açıklamada, asma fidanlarının, üzüm ve sarmalık yaprak üretimi yapan çiftçilerin talepleri doğrultunda getirildiğini söyledi. Kale, "Tanesi 3,5 TL olan asma fidanlarından 55 bin adet getirerek vatandaşlara dağıtımını gerçekleştirdik. İnşallah çiftçilerimiz uygun şartlarda diktikleri takdirde Erbaa’da bağcılığa büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x