Karşıyaka’ya modern balık satış yeri

17 Ocak 2013 Perşembe 11:16

Karşıyaka Belediyesi, modern bir balık satış yeri yaptı. Bahçelievler Katlı Pazaryeri’nde hazırlanan alanda, 19 satış ve bir pişirme yeri bulunuyor. Şehrin değişik sokaklarında yapılan satış yerlerinde çevre şikayetlerinin arttığını...

Karşıyaka'ya modern balık satış yeri

Karşıyaka Belediyesi, modern bir balık satış yeri yaptı. Bahçelievler Katlı Pazaryeri’nde hazırlanan alanda, 19 satış ve bir pişirme yeri bulunuyor. Şehrin değişik sokaklarında yapılan satış yerlerinde çevre şikayetlerinin arttığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Dar sokaklarda satış, büyük sıkıntı yaratıyor. O bölgedeki diğer esnafın ve sokağı kullananların haklı şikayetlerine çözüm bulunamıyordu. Deniz kıyısında olmamız nedeniyle balık tüketimimiz de fazla. Her türlü altyapısı tamamlanmış balık satış yerimiz, önümüzdeki günlerde hizmete başlayacak." dedi.

Fen İşleri Müdürlüğü kontrolündeki tadilat projesiyle hazırlanan balık satış yeri, her gün açık olacak. Sabit tezgâhlar, balık yıkama yerleri, dolaplar ve çevre düzenlemesi tamamlanan satış yeri çevresinde otopark ve yürüyen merdivenler de bulunuyor. Kapalı alanda vatandaşlar, istedikleri balıkları seçerken aynı yerde yiyebilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x