Kaya: Şahsi arzular yerine milli ruh ve düşünceyle çalışacağız

24 Aralık 2012 Pazartesi 09:41

Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya, sendika olarak yeni bir dönem başlatacaklarını ifade ederek, “Şahsi arzular yerine milli ruh ve düşünceyle çalışacağız” dedi.         Aktif...

Kaya: Şahsi arzular yerine milli ruh ve düşünceyle çalışacağız

Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya, sendika olarak yeni bir dönem başlatacaklarını ifade ederek, “Şahsi arzular yerine milli ruh ve düşünceyle çalışacağız” dedi.

        Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette sendika hakkında bilgiler veren Ayhan Kaya, şahsi arzuların yerine milli ruh ve milli düşüncenin; egonun yerine diğergamlık ve kolektif şuurun geçeceği, birbirini tanımayan fertlerin, kendileri gibi kimselerin varlıklarını hissedeceği ve hemen herkesin içtimai bir varlık olduğunu yeniden duyup yaşayacağı dönem için birleştirici ve yumuşatıcı bir harç olarak çalışmayı amaçladıklarını belirtti.

        Kaya, kamu çalışanlarının haklarının korunmasında ve geliştirilmesinde, çalışma hayatına ait kriterlerin düzenlenmesinde, başta Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Sözleşmesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa Sosyal Şartı olmak üzere, evrensel hukukun öngördüğü ifade edilen ölçülerin esas alınması için çalışacaklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde yapacakları sendika binasının açılışına Başkan Dengiz ve yönetim kurulunu davet etti.

        AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, her zaman kamu çalışanlarının yanlarında olduklarını ve sendikal çalışmalarında desteklerini belirterek Aktif Eğitimciler Sendikası’na çalışmalarında başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x