Kaymakam Çelik: Boğazlıyan'ı EMITT'te tanıtacağız

23 Ocak 2013 Çarşamba 10:52

Yozgat Boğazlıyan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, bu yıl İstanbul’da 17'ncisi düzenlenecek olan EMITT Fuarı'nda, Boğazlıyan’ın şifalı sularının yanı sıra bakır işlemeciliği ve altın maden taşları sergilenip, kültürel değerleri...

Kaymakam Çelik: Boğazlıyan'ı EMITT'te tanıtacağız

Yozgat Boğazlıyan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, bu yıl İstanbul’da 17'ncisi düzenlenecek olan EMITT Fuarı'nda, Boğazlıyan’ın şifalı sularının yanı sıra bakır işlemeciliği ve altın maden taşları sergilenip, kültürel değerleri en iyi şekilde tanıtacaklarını söyledi.

Kaymakam Çelik, yaptığı açıklamada, İstanbul’da 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan EMITT 2013 Turizm Fuarı'nda, stant açarak ilçenin kültürel değerlerinin tanıtımını yapacaklarını belirtti. Çelik, "Bu fuara, daha önceki yıllarda Yozgat Valiliğimiz katılmıştı. Yozgat Valimiz Abdulkadir Yazıcı’nın talimatı ile bu fuara daha kapsamlı bir şekilde katılacağız. Fuarda, Boğazlıyan’ın şifalı sularının yanı sıra bakır işlemeciliği ve altın maden taşları sergilenip kültürel değerlerimiz tanıtılacak. Ayrıca, ilimizin tarihi mirasını, doğal güzelliklerini, el sanatları ve yöresel lezzetlerin sunumu yapılacak. Boğazlıyan, turizmde görücüye çıkacak. Bu sayede, ilçemizi geniş bir coğrafyada tanıtma imkanı bulacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x