Kayseri müftüsü: Dinini en güzel yaşayanlar olmalıyız

07 Ağustos 2015 Cuma 09:34

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, imamlara uyarılarda bulunarak, “Konumumuz ne olursa olsun, milletimiz bizi hoca efendi olarak tanımaktadır. Onun için iyi örnek olma bilincinde olmalıyız, bizler Allah Teâlâ’nın dinini en güzel...

Kayseri müftüsü: Dinini en güzel yaşayanlar olmalıyız

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, imamlara uyarılarda bulunarak, “Konumumuz ne olursa olsun, milletimiz bizi hoca efendi olarak tanımaktadır. Onun için iyi örnek olma bilincinde olmalıyız, bizler Allah Teâlâ’nın dinini en güzel şekilde yaşayan ve yaşatan kimseler olmalıyız.” dedi.

İl müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Talas’ta ilçe müftülüğü personeli ile bir araya geldi. Güven, burada yaptığı açıklamada, “Müftülük içerisinde hangi statü ve konumda bulunursak bulunalım yüce dinimizin hayat veren mesajlarını aziz milletimizle buluşturmak, hepimizin temel amacıdır. Konumumuz ne olursa olsun, milletimiz bizi hoca efendi olarak tanımaktadır. Onun için iyi örnek olma bilincinde olmalıyız, bizler Allah Teâlâ’nın dinini en güzel şekilde yaşayan ve yaşatan kimseler olmalıyız.” dedi. Müftü, Talas İlçe Müftülüğü personeline teşekkür ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x