Keçiören Belediyesi’nden Suriyeli sığınmacılara yardım

09 Ocak 2013 Çarşamba 11:04

Ankara Keçiören Belediyesi, sıkıntılı ve sancılı bir süreçten geçen Suriyeli sığınmacılara zorlu kış şartlarında destek amacıyla yardım malzemesi gönderdi. 'Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye Kampanyasına' katılan belediye, vatandaşların...

Keçiören Belediyesi'nden Suriyeli sığınmacılara yardım

Ankara Keçiören Belediyesi, sıkıntılı ve sancılı bir süreçten geçen Suriyeli sığınmacılara zorlu kış şartlarında destek amacıyla yardım malzemesi gönderdi. 'Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye Kampanyasına' katılan belediye, vatandaşların desteği ile toplanan yardım malzemelerini en kısa sürede Suriyeli sığınmacılarla buluşturmayı hedefliyor.

Battaniye, gıda ve giyim malzemelerini taşıyan TIR, Gaziantep’e doğru yola çıktı. TIR'ı uğurlayanlar Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Sayın Başbakanımızın da desteklediği bu yardım kampanyasını Keçiören Belediyesi olarak biz de destekliyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz zor durumda. Halkın durumu çok vahim. Suriye'de bir zulüm işleniyor. Keçiören Belediyesi işlenen bu zulme sessiz kalmayarak, zorlu hava şartlarında ulaştırılacak insani yardım malzemelerinin Suriye halkına hem moral olması hem de ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gidermelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz." dedi.

Yardım malzemelerinin, Gaziantep'teki Suriyeli sığınmacıların barındığı çadır kentlerde dağıtılacağı belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x