Keçiören'de üstün zekalı çocuklar marifetlerini sergiledi

17 Ocak 2013 Perşembe 11:44

Ankara Keçiören Belediyesi'nin 'Liderlik Kampı'na katılan üstün zekalı çocuklar, kamp döneminde yaptıkları atölye çalışmalarını sergiledi. Yaz tatili döneminde, Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı...

Keçiören'de üstün zekalı çocuklar marifetlerini sergiledi

Ankara Keçiören Belediyesi'nin 'Liderlik Kampı'na katılan üstün zekalı çocuklar, kamp döneminde yaptıkları atölye çalışmalarını sergiledi.

Yaz tatili döneminde, Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Danışma Merkezi(ÇODAM) ve Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği(ÜZYEÇDE) işbirliği ile gerçekleştirilen Yaz Liderlik Kampı'na, başarı düzeyi yüksek üstün zekalı öğrenciler katıldı. Kampta öğrencilerin hem sosyal uyumlarının sağlıklı olması hem de benlik saygılarının desteklenmesi amacıyla çeşitli atölye çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerin bilgileri üretken bir şekilde kullanmaları sağlandı. Üstün zekalı öğrencilerin yaz kampı süresince yaptıkları faaliyetler, Keçiören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir programda sergilendi. Program, kampa katılan öğrencilerin aileleri, sınıf arkadaşları, öğretmenleri, okul müdürleri ve çok sayıda Keçiörenli tarafından ilgiyle izlendi. Liderlik Kampı’nı üstün düzeyde bir başarıyla tamamlayan öğrenciler, kampa tekrar katılma isteklerini ve çeşitlendirilmiş farklı eğitim ortamları ile bu hizmetin sürdürülmesi taleplerini Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a iletti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x