Kepez’de ‘Karma Osmanlı Sergisi’

18 Ocak 2013 Cuma 16:41

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan 'Karma Osmanlı Sergisi' Erdem Bayazıt Kültür Merkezi fuayesinde açıldı. 2013’ün Kepez’de kültür ve sanat alanında tavan yapan bir yıl olacağını...

Kepez'de ‘Karma Osmanlı Sergisi'

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan 'Karma Osmanlı Sergisi' Erdem Bayazıt Kültür Merkezi fuayesinde açıldı.

2013’ün Kepez’de kültür ve sanat alanında tavan yapan bir yıl olacağını söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 80 eserden oluşan serginin açılışını yaptı. Başkan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ni kültür ve sanatta Antalya'nın en önemli merkezlerinden biri haline getirdiklerini ifade etti.

    İlerleyen günlerde daha güzel işler yapmayı düşünen Tütüncü, bu işlerde atalarımızın ön plana çıkarılmasını istedi. Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada iftihar kaynağımız olan AKMEK’in değerli kursiyerlerinin, birbirinden güzel eserlerinden oluşan ‘Karma Osmanlı Sergisi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kendi medeniyetimizin, kendi geleneksel çizgilerimizin renk kattığı güzel bir sergide sizlerle birlikteyiz.”

Daha sonra açılış kurdelesini kesen Tütüncü, davetlilerle birlikte sergilenen eserleri tek tek inceledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x