Kepez'e 4 yeni park inşa ediliyor

02 Ekim 2013 Çarşamba 12:12

Antalya’nın Kepez ilçesinde Varsak, Karşıyaka, Şelale ve Kuzeyyaka mahallelerine park yapılıyor. İlçe Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde ihale yoluyla inşa edilen parkların önümüzdeki günlerde hizmete gireceği belirtildi.Kepez...

Kepez'e 4 yeni park inşa ediliyor

Antalya’nın Kepez ilçesinde Varsak, Karşıyaka, Şelale ve Kuzeyyaka mahallelerine park yapılıyor. İlçe Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde ihale yoluyla inşa edilen parkların önümüzdeki günlerde hizmete gireceği belirtildi.

Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; Varsak Karşıyaka Mahallesi’ndeki parklar, Martı Sitesi önüne 3 bin 500, Cumhuriyet Caddesi 1033 Sokak’a 3 bin, Şelale Mahallesi’ndeki park ise 3165 Sokak’a 3 bin 200 metrekarelik alana yapılıyor. Kuzeyyaka Mahallesi’nde Yeşilırmak Caddesi 2556 Sokak’a inşa edilen park ise 2 bin metrekare. Kuzeyyaka Mahallesi’nde iki yeni parkın yapımı da sürüyor.

Parklarda basketbol sahası, açık hava spor aletleri ve yürüyüş parkuru bulunuyor. Mahallelerin yeşil alan, eğlence ve sosyal ortam ihtiyacına cevap verecek olan parklarda, çocuk oyun grubu ve üzeri kapalı oturma alanları da bulunacak. Çim ekilecek olan yeşil alanlara, çeşitli türde ağaç fidanları dikilecek. Söz konusu parklara engelliler için oluklu takip taşları yerleştiriliyor. Parkların girişlerine ise tekerlekli sandalyeler için rampalar konuluyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x