Kırmızı et üreticileri ATB’yi ziyaret etti

07 Mart 2013 Perşembe 17:13

Antalya'da faaliyet gösteren kırmızı et üreticileri Antalya Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret ettiAntalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Metin Yaraşçı, Yelten...

Kırmızı et üreticileri ATB'yi ziyaret etti

Antalya'da faaliyet gösteren kırmızı et üreticileri Antalya Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret etti

Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Metin Yaraşçı, Yelten Sulama Kooperatifi Başkanı Hüseyin Simav ve birlik üyelerinden oluşan heyet, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile görüş alışverişinde bulundu. Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu kapsamında yeni kurulan bir birlik olduklarını belirten İlhan Ayhan, kanuni olarak besicilerin teşviklerden yararlanabilmesi için birliğe üye olması gerektiğini söyledi. Besicilerin dile getirilmesi gereken ve çözüm bekleyen çok sayıda sorunu olduğunu kaydeden Ayhan, birlikte hareket ederek sorunlara çözüm üretmek istediklerini ifade etti. ATB’nin tarım ve hayvancılık alanında önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken İlhan Ayhan, borsa ile projeler yürütmek istediklerini vurguladı.

İlhan Ayhan’a görevinde başarı dileyen ATB Başkanı Ali Çandır da sorunların sektörün paydaşlarının bir araya gelmesiyle çözülebileceğini belirterek, “Birlikte neler yapabiliriz? Konuşup, proje üretip, uygulamamız lazım.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x