Kırşehir'de şehit ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası' verildi

17 Mart 2015 Salı 10:24

Kırşehir'de 3 şehidin ailesine Devlet Övünç Madalyası, düzenlenen törenle verildi. Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen törende konuşan Vali Necati Şentürk, şehitlerin, milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru...

Kırşehir'de şehit ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası' verildi

Kırşehir'de 3 şehidin ailesine Devlet Övünç Madalyası, düzenlenen törenle verildi.

Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen törende konuşan Vali Necati Şentürk, şehitlerin, milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için canlarını feda ettiklerini söyledi. Tarihin her devrinde Türk milletinin vatan ve milletini korumak için şehitler verdiğini vurgulayan Vali Şentürk, "Şehitlerimizin hepsi vatan için canlarını seve seve feda etti. Şehit eşi, şehit kardeşi, şehit babası olmanın haklı gururuyla göğüsleri kabarmış vaziyette, acılarını yüreklerine gömen şehit yakınlarına adına madalyalarını teslim ediyoruz." dedi.

Vali Şentürk, daha sonra Bakanlar Kurulu kararıyla görevlerinde gösterdikleri feragat ve fedakarlık dolu çalışmaları nedeniyle Şehit Jandarma Komando Çavuş Bekir Aydoğmuş adına babası Kemal Aydoğmuş'a, Şehit Polis Memuru Durmuş Duran Bülbül adına eşi Sibel Bülbül'e ve Şehit Polis Memuru Gökhan Emre Örül'ün babası Selçuk Örül’e Devlet Övünç Madalyası ve beratını takdim etti.

Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve şehit yakınlarının katıldığı tören, şehit aileleri onuruna verilen yemekle sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x