Konak Belediye Başkanı Tartan, geçen dört yılını değerlendirdi

19 Mart 2013 Salı 16:42

İzmir'in Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Hilton Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla 4. yıl değerlendirmesi yaptı. Konak ilçesinde insan ve insan sevgisi odaklı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Tartan, EXPO için de değerlendirmelerde...

Konak Belediye Başkanı Tartan, geçen dört yılını değerlendirdi

İzmir'in Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Hilton Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla 4. yıl değerlendirmesi yaptı. Konak ilçesinde insan ve insan sevgisi odaklı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Tartan, EXPO için de değerlendirmelerde bulundu. Dört yılda 400 milyon lira yatırımla Türkiye’de yatırım anlamında en önemli katkıyı yaptıklarını kaydeden Başkan Tartan, “Hayal Et Gerçekleşsin projesiyle çocuklarımızı hayallerine kavuşturduk, denize gitmemiş 15 bin kişiyi iki yıl içinde denizle buluşturduk. Kültür gezilerimizle insanları kültür, sanat ve tarihle buluşturduk. Mavi Kapak projesine sahip çıkarak geliştirdik. Daha önce iki yılda 2 bin engelli vatandaşımız yararlanmıştı, biz bir ayda bu rakamın yüzde 20'sine ulaştık.“ dedi.

Konak’ın 113 mahallesinden kadınların yaz aylarında denize götürüldüğünü, baharda piknik yaptığını aktaran Tartan, “Binlerce çocuğun düşleri gerçekleşti. Hayallerdeki bisikletler, oyuncaklar, kitaplar çocukların oldu. Süs havuzlarında yüzen çocuklar, olimpik havuzda yüzme kursuna gönderildi. Girişimcilik ve Yaratıcılık Akademisi kuruldu; sorgulayan, düşünen, üreten bir toplumun en büyük adımı gençlerle atıldı. Tarihe saygı, kentin dört bir yanında restore edilen ve halkın hizmetine sunulan binalarla ortaya çıktı. Avrupa Mimarlık Ödülü Konak’a geldi. Engelli yurttaşlar için farkındalık yaratıldı, geziler ve özel programlarla yaşamın içinde daha çok yer almaları sağlandı. Hayatlarında hiç tiyatroya gitmemiş çocuklar ve kadınlar tiyatroyla tanıştı. Resim yapmayı semt merkezindeki kurslarda öğrenen gizli yetenekler, kişisel sergilerini açtı. Eve mahkum olmuş yaşlı çiftler, 80 yaşında körfezde başbaşa yemek yemenin tadını yaşadı. Asker yolu bekleyen ailelere destek sağlandı.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x