Kozan'da hadisleri ezbere okuma yarışması düzenlendi

12 Nisan 2013 Cuma 12:32

Adana Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde ´40 hadis´ ezberleme yarışması düzenlendi.Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Adana İl Müftülüğü tarafından organize edilen ezbere 40 Hadis okuma yarışması Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından...

Kozan'da hadisleri ezbere okuma yarışması düzenlendi

Adana Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde ´40 hadis´ ezberleme yarışması düzenlendi.
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Adana İl Müftülüğü tarafından organize edilen ezbere 40 Hadis okuma yarışması Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapıldı.
Yaklaşık 35 öğrencinin katıldığı yarışmanın finali heyecanlı geçti. Öğrencilere Hadislerin Arapça metinleri ve Türkçe anlamları soruldu. Yarışma sonunda Anadolu 10-B sınıfından Burcu Güngör 100 tam puanla birinci oldu. Birinci gelen öğrenci 20 Nisan 2013 tarihinde Adana İl Müftülüğü salonunda yapılacak olan İmam Hatipler arası 40 Hadis okuma yarışmasına katılacak.
Okul müdür yardımcısı Mustafa Çakıcılı “Öğrencilerimizin katıldığı bu yarışma vesilesi ile Peygamberimizi tekrar hatırladık ve O´nu düşündük. Hadisler İslam dininin ikinci kaynağıdır. İslam’ı kaynağından öğrenmemiz gerekiyor. Güzel bir katılım oldu. Öğrenci arkadaşımız ezberlemiş oldukları Hadis-i Şeriflerden birer demet sundular. Ödül olarak birinci gelen öğrencimizi bir haftalık Karadeniz Kefken kampına göndereceğiz.”d edi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x