Kuklacılar ödül aldı

22 Nisan 2013 Pazartesi 10:23

Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hayallerimle Oynuyorum” Kukla ve Oyuncak Tasarım Yarışması ödül töreni yapıldı. Törene; Ankara Vali Yardımcısı ve Yenimahalle Kaymakam Vekili Hamza Duygun, Yenimahalle...

Kuklacılar ödül aldı

Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hayallerimle Oynuyorum” Kukla ve Oyuncak Tasarım Yarışması ödül töreni yapıldı.

Törene; Ankara Vali Yardımcısı ve Yenimahalle Kaymakam Vekili Hamza Duygun, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı. Yenimahalle içinde altı yıl önce başlayan ve Ankara’ya yayılan kukla ve oyuncak tasarım yarışmasının bu yılki teması “Kahramanlık” olarak belirlendi.

Ankara genelinden 95 okul, 152 öğrenci ve 152 projenin katıldığı yarışmada, ortaokul kukla-ortaokul oyuncak ve lise kukla-lise oyuncak dallarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenler ödüllerini aldı.

"KUKLA KÜLTÜRDÜR"

Vali Yardımcısı Hamza Duygun, kuklanın, sadece kukladan ibaret olmadığını belirterek, “Bu yarışma da sadece bir yarışma değil bir kültür hadisesidir. Kukla kültürümüzün güzel örneklerinden bir tanesidir. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da hayatta var olabilmenin ve başarının sırrının hayal etmekten ve heyecan duymaktan geçtiğini vurguladı. Yaşar, “Küçük yaştaki çocuklarımızın hayal güçlerini harekete geçiren bu organizasyonu kutluyorum. Ezberci bir eğitimin yerine hayali ve heyecanı olan üretken bir gençliği yetiştirmeliyiz.” diye konuştu.

AYAKTA ALKIŞ

Yenimahalle Barbaros İlkokulu 4-C sınıfı öğrencilerinin Kafkas halk oyunları gösterisi ardından, sevilen kukla sanatçısı ve yarışmanın 6 yıldır seçici kurul üyesi olan Hakan Arısoy’un mini kukla şovu da izleyenleri neşelendirdi.Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x