Kumluca’ya Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılacak

28 Aralık 2012 Cuma 17:08

Antalya’nın Kumluca ilçesinde hayırseverler 24 derslikli Anadolu imam hatip lisesi yaptıracak. Kumluca İmam Hatip Yardımlaşma Derneği tarafından yaptırılacak okul için Antalya Valiliği’nde protokol imzalandı. İmza törenine Antalya Valisi...

Kumluca'ya Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılacak

Antalya’nın Kumluca ilçesinde hayırseverler 24 derslikli Anadolu imam hatip lisesi yaptıracak.

Kumluca İmam Hatip Yardımlaşma Derneği tarafından yaptırılacak okul için Antalya Valiliği’nde protokol imzalandı. İmza törenine Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile Dernek Başkanı Bayram Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Vali Altıparmak, makamında gerçekleşen törende imzalayacağı metnin 82. protokol olduğunu, ilk kez bir okul yaptırma derneği ile protokol imzaladıklarını söyledi. Altıparmak, okulun Kumluca’da 30 dönüm arsa üzerine 24 derslikli olarak inşa edileceğini ifade etti. Hayırseverlere teşekkür eden Vali Altıparmak, son günlerde arka arkaya imzalanan protokollerin başka hayırseverleri de harekete geçirmesi temennisinde bulundu.

Kumluca İmam Hatip Yardımlaşma Derneği Başkanı Bayram Çiftçi de protokole imza atmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirerek okulu bir yılda tamamlayıp teslim etmek istediklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x