'Kuş Pazarı Düş Pazarı' fotoğraf sergisi açıldı

16 Mart 2015 Pazartesi 13:55

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nce (AFAD), Hacı Ömer Sabancı Sanat Galerisi’nde 'Kuş Pazarı Düş Pazarı' adlı fotoğraf sergisi açıldı. Mevcut ve eski kuş pazarlarının...

'Kuş Pazarı Düş Pazarı' fotoğraf sergisi açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nce (AFAD), Hacı Ömer Sabancı Sanat Galerisi’nde 'Kuş Pazarı Düş Pazarı' adlı fotoğraf sergisi açıldı. Mevcut ve eski kuş pazarlarının görselliğinin gözler önüne serildiği sergide 50 fotoğraf, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi 22 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı, Adana’da Kuş Pazarı’nın yüzlerce yıldır pazar günleri Kazancılar Çarşısı’nda kurulduğunu hatırlatarak, "Son 15-20 yıldır kentimizin dışına taşınmıştır. Adanalılar, gün olmuş yağmur altında, gün olmuş kavurucu sıcağın altında, düşlerini bulmaya gitmişler. İnsanlar ve kuşların birbirlerine olan sevgilerinden dolayı, bu ağır şartlar çok da önemsenmemiştir. Bu sevgi bağının oluştuğu mekanı yaşatmak ve düşlerin gerçekleştirilebilmesi için, Kuş Pazarı’nı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, 12 yıl önce, Metro Market arkasına yeni bit pazarı yeri olarak yapılan fakat şu ana kadar faaliyete geçirilemeyen bölgeye taşınması planlanmaktadır. Yeni Kuş Pazarı’nda 15-40 metrekare arası dükkanlar, temel ihtiyaçların karşılanabileceği mekanlar, gezinti alanları bulunacak. Yeni Kuş Pazarı, belirli günlerde değil, yıl boyunca açık olacak. Bu serginin de hem bu amaca hem de yeni yerin tanıtımına katkı koymak üzere, farkındalık yaratacağına inanıyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x