MHP Kütahya İl Yönetimi görevden alındı

21 Şubat 2013 Perşembe 11:45

MHP’de il teşkilatlarını görevden almalar devam ediyor. Dün MHP Rize il teşkilatının kapatılmasının ardından bugün de MHP Kütahya İl Yönetimi görevden alındı.

MHP Kütahya İl Yönetimi görevden alındı

Muğla, Çankırı, Edirne, Konya ve Sakarya’nın ardından dün de MHP Rize il Başkanı’nın görevden alındığı ve teşkilatın kapısına kilit vurulduğu ifade edilmişti. Bugün bir görevden alma haberi de Kütahya’dan geldi. MHP Kütahya İl Yönetimi Genel Merkez tarafından görevden alındı.

MHP Genel Merkezi'nden Kütahya Valiliği aracılığıyla gönderilen yazıda, ''Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden, Kütahya İl Teşkilatı, MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre, yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmış''. Görevden alınan il yöneticilerinin, yarın konuyla ilgili basın toplantısı yapacakları bildirildi.

Öte yandan, MHP Belediye meclis üyesi Erol Alpertürk'ün teşkilatı kurmakla görevlendirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Alpertürk'ün yetki belgesini yarın alacağı ve Kütahya il teşkilatı, Tavşanlı ve Gediz ilçe teşkilatını kurmak için çalışmalara başlayacağı öne sürüldü.

Yorum Gönder

@name x