Liseli öğrenciler Havza meydanında vatandaşlarla kitap okudu

07 Mayıs 2015 Perşembe 17:39

Samsun’un Havza ilçesi 25 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri 'Herkes Kitap Okusun' projesini Havza Mehmetçik Meydanı ve Akıllı Park’ta kitap okuyarak başlattı. Öğrencilerin ellerindeki kitapları gören vatandaşlar kitap okuma etkinliğine...

Liseli öğrenciler Havza meydanında vatandaşlarla kitap okudu

Samsun’un Havza ilçesi 25 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri 'Herkes Kitap Okusun' projesini Havza Mehmetçik Meydanı ve Akıllı Park’ta kitap okuyarak başlattı. Öğrencilerin ellerindeki kitapları gören vatandaşlar kitap okuma etkinliğine katıldı.

Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü üyeleri, proje kapsamında Havza Mehmetçik Meydanı'na gelen ve çevredeki banklarda oturan vatandaşlara kitap dağıtıp bir süre kitap okudu. İnsanlara kitap okumanın önemini anlatmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Kulüp öğretmeni Ayşe Aksu, "Farklılık oluşturmak amacı ile insanların zihninde kitap okumanın önemi ile ilgili şuur oluşturmak, ayrıca okumanın insan hayatı için vazgeçilmez bir unsur olduğunu yaygınlaştırmak amacı ile bugün böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederiz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x