Malatya’nın ilk ticaret merkezi yeni yüze kavuşuyor

26 Aralık 2012 Çarşamba 23:04

Malatya'nın ilk ticaret merkezi olarak kabul edilen Akpınar bölgesindeki işyerlerinin bulunduğu sokakta çevre düzenlemesi çalışmaları yapılıyor. Malatya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, altyapının yenilenmesinin ardından üstyapıda...

Malatya'nın ilk ticaret merkezi yeni yüze kavuşuyor

Malatya'nın ilk ticaret merkezi olarak kabul edilen Akpınar bölgesindeki işyerlerinin bulunduğu sokakta çevre düzenlemesi çalışmaları yapılıyor.

Malatya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, altyapının yenilenmesinin ardından üstyapıda da önemli çalışmaların yapıldığı Akpınar Meydanı'nda, vatandaşların daha rahat bir şekilde gezerek alışveriş yapmalarına imkan sağlandığı kaydedildi.

Kaldırım ve yol düzenlemelerinin yanı sıra Akpınar'da ara sokakların üstünün kapatıldığı ifade edilen açıklamada, "Yağışların getirdiği olumsuzluklar ortadan kaldırıldı ve pırıl pırıl bir görünüme kavuşturuldu. Toplam 6 ara sokakta yürütülen çalışmalar tamamlandığında bin metrekarelik alan kapatılmış olacak. Çalışmalar kapsamında tüm binaların yağmur indirme boruları da yenilendi" denildi.

Malatya Belediyesi, çatı kaplamalarını yaparak rahat alışveriş imkanı sağladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x