Mamak Belediyesi 3 mahalle için 5 yıldızlı kompleks yapıyor

21 Ocak 2013 Pazartesi 14:57

Ankara Mamak Belediyesi, General Zeki Doğan, Mutlu ve Kutlu mahallelerinin kesiştiği noktada kompleks inşaatını sürdürüyor. Bölgeye ayrı bir değer katacak olan tesiste; gençlik merkezi, aile merkezi, bilgi evi ve kapalı pazar yeri bulunuyor....

Mamak Belediyesi 3 mahalle için 5 yıldızlı kompleks yapıyor

Ankara Mamak Belediyesi, General Zeki Doğan, Mutlu ve Kutlu mahallelerinin kesiştiği noktada kompleks inşaatını sürdürüyor. Bölgeye ayrı bir değer katacak olan tesiste; gençlik merkezi, aile merkezi, bilgi evi ve kapalı pazar yeri bulunuyor. Kompleksin kaba inşaat çalışması hızla devam ederken kapalı pazar yerinin de hafriyatı tamamlandı. 13 bin 500 metrekare kompleksin hemen yanında 6 bin 200 metrekare kapalı pazar yeri de bulunuyor. Geniş rekreasyon alanlarının bulunduğu merkez, tarihi konak konseptiyle de büyüleyecek. A'dan Z'ye her imkânın düşünüldüğü tesis beş yıldızlı otel konforunda yapılıyor.

Yapımı hızla devam eden dörtlü kompleksin Mamak'ın popüler projelerinden biri olduğunu vurgulayan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Tesis bu sene hizmete açılacak ve bölgenin ciddi ihtiyacını karşılayacak" dedi. 3 mahallenin kesiştiği noktaya yapılan kompleksin 7'den 70'e herkese hitap edeceğinin altını çizen Akgül, "Hanımlarımızın kendini geliştirebilecekleri ve spor yapabilecekleri, gençlerimizin hoş vakit geçirebilecekleri ve kültürel organizasyonlar yapabilecekleri, öğrencilerimizin de eğitim alabilecekleri bir kompleksin yapımına başladık. Bu kompleksin hemen yanında ise kapalı pazaryeri yapıyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x