Mamak Misket Konak'ta sona yaklaşıldı

19 Ocak 2013 Cumartesi 11:04

Ankara Mamak Belediyesi’nin yapımına başladığı ve Misket Mahallesi’nin havasını tamamen değiştirecek Misket Konak Park’ın yapımında yüzde 95 seviyesine ulaşıldı. İçerisinde pek çok sosyal donatının bir arada bulunduğu Misket Konak...

Mamak Misket Konak'ta sona yaklaşıldı

Ankara Mamak Belediyesi’nin yapımına başladığı ve Misket Mahallesi’nin havasını tamamen değiştirecek Misket Konak Park’ın yapımında yüzde 95 seviyesine ulaşıldı. İçerisinde pek çok sosyal donatının bir arada bulunduğu Misket Konak Park, Anadolu’da yaygın olarak bulunan ‘konak’ kültürünü de canlandıracak. Konak birçok sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Modern ve klasik mimariyi buluşturan proje 20 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi. Yüzde 95 seviyesinde inşaatı tamamlanan Misket Konak Park’ta peyzaj çalışmaları devam ediyor. Proje yatay arazi üzerine inşa edildiği için konağa çıkış Ankaralıların yeni tanışacağı yatay arazi asansörleriyle olacak. Yatay asansörlerin montajı yapılmaya başlandı. Vatandaşların sosyal ve kültürel amaçla kullanacağı mahalle konağında anfi, 2 adet düğün salonu, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, fitness alanı, hanımlar lokali ve koşu yolları bulunuyor. Projenin dikkat çekici bir yönü daha ise taş duvarlarla inşa edilen seyir terasları ve seyir kuleleri. Mamak’a ve Misket Mahallesi’ne hakim bir tepe üzerinde inşa edilen konak içerisindeki bu seyir teraslarında vatandaşlar Mamak’ın pek çok noktasını rahatlıkla görebilecek.

Kısa bir süre içerisinde birçok projenin tamamlanarak Mamaklıların hizmetine gireceği müjdesini veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Değişimin ve dönüşümün öncüsü olan projeleri hızla tamamlıyoruz. Yapımında sona geldiğimiz Konak sayesinde Mamaklılar, içerisinde pek çok donatının bulunduğu büyük bir komplekse kavuşacak.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x