Mamaklı kadınlar tiyatroyla buluştu

27 Aralık 2012 Perşembe 16:06

Mamak Yeşilbayır Aile Merkezi’nde Aile Okulu seminerine katılarak sertifika alan 60 Mamaklı kadın tiyatroyla buluştu. Kadınları anlatan 'Hayal İçinde Aile' isimli oyunda eşlerin birbirlerine günlük hayatta nasıl davranması gerektiği konusu...

Mamaklı kadınlar tiyatroyla buluştu

Mamak Yeşilbayır Aile Merkezi’nde Aile Okulu seminerine katılarak sertifika alan 60 Mamaklı kadın tiyatroyla buluştu. Kadınları anlatan 'Hayal İçinde Aile' isimli oyunda eşlerin birbirlerine günlük hayatta nasıl davranması gerektiği konusu ele alınıyor.

Yenimahalleli Kadınlar Derneğinin(YEKAD) sosyal sorumluluk çerçevesinde sahnelediği oyun Mamaklı kadınlardan tam not aldı. Oyun sonrasın Mamaklı kadınlarla bir araya gelen Mamak Dayanışma Merkezi Koordinatörü Zeliha Akgül, aile merkezlerinde yürütülen çalışmaların kadını daha bilinçli ve güçlü birer birey haline getirdiğini söyleyerek, "Biz kadınlar toplumun temel taşıyız. Bizler ne kadar güçlü ve bilinçli olursak, içinde yaşadığımız bu toplumda o kadar güçlü hale gelir." dedi.

Meslek edindirme kursları başta olmak üzere Mamaklı kadınlara kültür gezileri, eğitim programları, hobi kursları ve kişisel gelişim seminerleri düzenleniyor. Aile Merkezleri, aile okulu seminerine katılarak sertifika alan kadınlara yönelik her seminer sonrasında özel bir program düzenliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x