Mamak'ta Peygamber sevgisi salonlara sığmadı

24 Ocak 2013 Perşembe 15:47

Hz. Peygamberin 1442. Kutlu Doğum yıldönümü münasebetiyle Mamak'ta sivil toplum kuruluşları tarafından Mevlid Kandili programı düzenledi. Programlarda peygamber sevgisi salonlara sığmadı. Mamak Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı programların...

Mamak'ta Peygamber sevgisi salonlara sığmadı

Hz. Peygamberin 1442. Kutlu Doğum yıldönümü münasebetiyle Mamak'ta sivil toplum kuruluşları tarafından Mevlid Kandili programı düzenledi. Programlarda peygamber sevgisi salonlara sığmadı.

Mamak Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı programların ilki Mühendisler ve Teknik Elemanlar Platformu tarafından Prof. Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilirken diğeri de Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mamak Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Mamaklıların yoğun ilgi gösterdiği programlara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve Meclis Başkan Vekili Erdal Ak katıldı. Salonu dolduran yüzlerce vatandaşın coşkuyla izlediği programda konuşan Akgül, Hz. Peygamberin doğumunun 1442. yıldönümünün dünyanın her yerinde coşkuyla kutlandığını belirterek, vatandaşların kandilini kutladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde gerçekleşen program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İlahiyatçı eğitimci Kamil Şatır, günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi. Esev Çocuk İlahi Grubu'nun seslendirdiği ilahilerin ardından program sona erdi. Mamak Kültür Merkezi'nde düzenlenen kandil programın da ise ney dinletisi, sinevizyon gösterisi ve ilahi dinletilerinin ardından Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Baki Öztürk'ün konuşmasıyla son buldu. Program saatinden önce hınca hınç dolan salonlardaki coşkuya ortak olan Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Âlemlere rahmet Peygamber Efendimizin doğumunun 1442.'inci yılını kutlarken sizlerle bir araya gelmekten oldukça mutluyum. Hz. Peygamber iyi bir baba, iyi bir eş, iyi bir komutandı. Bütün iyileri üzerinde taşımaktaydı. Peygamber sevgisi de bugün bizleri burada buluşturdu. Tüm İslam Âleminin mübarek Mevlid Kandil'ini kutlar, tüm insanlığa hayırlar getirmesini dilerim" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x