Manavgat destinasyonunda yatak kapasitesi 250 bine ulaştı

01 Ağustos 2015 Cumartesi 18:07

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bölge destinasyonunda yatak kapasitesinin 250 bine ulaştığını söyledi. Başkan Sözen, yaptığı açıklamada, Manavgat destinasyonunda 64 kilometre kıyı bandında Kültür ve Turizm Bakanlığı...

Manavgat destinasyonunda yatak kapasitesi 250 bine ulaştı

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bölge destinasyonunda yatak kapasitesinin 250 bine ulaştığını söyledi.

Başkan Sözen, yaptığı açıklamada, Manavgat destinasyonunda 64 kilometre kıyı bandında Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli yatak sayısının 250 bine ulaştığı, buna belediye belgeli otellerin dahil olmadığını kaydetti. Manavgat destinasyonunda yıllık ortalama 15 bin yatak artışının olduğunu ifade eden Sözen, bölgenin Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre yatak kapasitesi bakımından Türkiye'nin en büyük destinasyonu unvanına sahip olduğunu belirten Sözen, Antalya'ya gelen turistin üçte birinin bölgelerinde konakladığının altını çizdi.

Bölgede yıllık 4,5 milyon turistin tatil yaptığını vurgulayan Sözen, Manavgat'ın yıllık ülke ekonomisine 5 milyar dolar döviz girdisi sağladığını kaydetti. Bölgede başat sektörün turizm olmasından Anadolu'dan yoğun göç aldıklarının altını çizen Sözen, Manavgat'ta turizm sektörünün 60 bin turizm çalışanını istihdam ettiğini söyledi. Sözen, "Manavgat, Antalya ilimizin yılın 12 ayı turizm yapma doğal güzelliği ve kapasitesine sahip nadir turizm destinasyonlarında biri. Sağından solundan ve ortasından ırmak geçen dünyanın sayılı şehirlerinden biri. Ülkemizin ve Antalya'mızın marka değeri. Bizde bu marka değerini koruma ve dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Bu marka değerinin kıymetini hepimizin iyi bilmesi gerekir." diye konuştu.

Antalya bölgesinde bu sene yatak kapasitesinin 585 bine ulaştığı ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x