Manavgat'a turizm fakültesi açılacak

18 Mart 2015 Çarşamba 16:37

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), Manavgat MATSO Turizm Fakültesi yapımı ile ilgili Akdeniz Üniversitesi ile protokol yapacak. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MATSO Turizm Fakültesi yapımıyla ilgili 20 Mart'ta Akdeniz Üniversitesi Rektörü...

Manavgat'a turizm fakültesi açılacak

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), Manavgat MATSO Turizm Fakültesi yapımı ile ilgili Akdeniz Üniversitesi ile protokol yapacak.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MATSO Turizm Fakültesi yapımıyla ilgili 20 Mart'ta Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Turizm fakültesinin protokol imzasının aynı zamanda Manavgat Şelale Üniversitesi'nin kurulmasının da önünü açacağını belirten Boztaş, imza sonrası fakülte inşaatını bir yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

20 Mart'ta Manavgat tarihinde bir ilke imza atacak olmanın heyecanı içinde olduklarının altını çizen Boztaş, "Fakülte inşaatını bir yılda bitirmeyi düşünüyoruz. Cuma günü yapılacak protokolün ardından ihale sonrasında inşaat çalışmalarına başlayacağız. İhale süresi ve yer tesliminin ardından inşaatı bir yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Protokolün ardından ruhsat almak için belediyemize müracaat edeceğiz ve ihaleye çıkacağız. Bakanlık izinleri ve tüm işlemler tamamlandı." dedi.

İlçe ekonomisinin turizm ağırlıklı olduğunu ifade eden Boztaş, fakültenin yapılması ile Manavgat'ta turizm sektöründe kalifiye eleman sıkıntısının sona ereceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x