Manavgat'ta sağlıklı iletişim için diksiyon kursu açılacak

07 Şubat 2013 Perşembe 16:59

Antalya Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü(HEM), toplumsal ilişlerde sağlıklı iletişim kurma ve düzgün konuşma için diksiyon kursu açılacağını bildirdi. Kurs için başvurulan başladığını ve ilk dersin 27 Şubat’ta verileceği...

Manavgat'ta sağlıklı iletişim için diksiyon kursu açılacak

Antalya Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü(HEM), toplumsal ilişlerde sağlıklı iletişim kurma ve düzgün konuşma için diksiyon kursu açılacağını bildirdi. Kurs için başvurulan başladığını ve ilk dersin 27 Şubat’ta verileceği açıklandı. HEM,geçen yıl Manavgat'ta 226 kursun açıldığını kurslara 4 bin 706 kursiyerin katıldığı belirtildi. Kurs sonunda 2 bin 819'nun başarılı olarak sertifika almaya hak kazandığını ifade edildi.
HEM Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde yeterli sayıya ulaştıklarında Manavgat Müftülüğü ile birlikte cenaze yıkıma ve defin kursu açacaklarını söyledi. Manavgat'ın 9 beldesi ve 78 köyünün bulunduğunu hatırlatan Geyikoğlu, bazı köylerde bayan cenaze yıkama, kefenleme ve defin işlerinde yeterliliğe sahip hanım olmadığı için Manavgat'tan bulmak zorunda kaldıklarını kaydetti.
Geyikoğlu, "Diksiyon, cenaze yıkama ve defin ile hızlı yazım kurslarımızı önümüzdeki günlerde açacağız. Halkımızdan kurs açımı için farklı dallarda talep bekliyoruz. Geçen merkez, belde ve 78 köyümüzde 226 kurs açtık. Yeter ki talep gelsin, kursiyer sayısı yeterli çoğunluğu bulsun kurs açarız. Geçen yıl Evlilik Okulu Projesi(EVOP), aşı ve budama ve orman yangını söndürme işçiliği kapsamında yapılan 14 seminere bin 650 kursiyer katıldı. " diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x