Manisa Büyükşehir, Sarıgöl'de bir engelliye akülü araç verdi

06 Ağustos 2015 Perşembe 13:24

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl ilçesi Alemşahlı Mahallesi’nde oturan 14 yaşındaki engelli Sevgi Acun’a, akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Teslim törenine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü...

Manisa Büyükşehir, Sarıgöl'de bir engelliye akülü araç verdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl ilçesi Alemşahlı Mahallesi’nde oturan 14 yaşındaki engelli Sevgi Acun’a, akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Teslim törenine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Sarıgöl Koordinatörü Akif Kılıçaslan, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Belediye Meclisi üyeleri Mehmet Kelleci ve Mehmet Akbay da katıldı.

Burada bir konuşma yapan Şube Müdürü Çevirmeci, dezavantajlı grupları hayatın akışına entegre etmeyi amaçladıklarını söyledi. Çevirmeci, “Sevgi, daha 14 yaşında. Doğuştan gelen fiziksel yetersizlikleri var. Onun hayatını bir nebze kolaylaştırmak için kendisine bu akülü aracı hediye ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün destekleriyle her zaman bu tür çalışmaların içinde olacağız. Sevgi’nin yüzündeki tebessüm, bizim en büyük mutluluğumuz.” dedi. Sevgi Acun da Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x