Manisa'da seyyar satıcılar denetlendi

01 Şubat 2013 Cuma 15:03

Manisa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnaftan gelen şikayetler üzerine seyyar satıcılara yönelik denetim düzenledi. Zabıta Talimatnamesi doğrultusunda tespit edilen seyyar satıcılara, 182 lira cezai işlem uygulandı. Konu hakkında...

Manisa'da seyyar satıcılar denetlendi

Manisa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnaftan gelen şikayetler üzerine seyyar satıcılara yönelik denetim düzenledi. Zabıta Talimatnamesi doğrultusunda tespit edilen seyyar satıcılara, 182 lira cezai işlem uygulandı.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Zabıta Müdürü Aydoğan İra, özellikle Kenan Evren Sanayi Sitesi'ndeki seyyar satıcılık faaliyetlerinin önüne geçmek için yoğun mesai harcadıklarını söyledi. İra, amaçlarının haksız kazanç sağlayan seyyar satıcılara karşı, vergisini ödeyen esnafı korumak olduğunu vurguladı. Denetimleri üç günlük yoğun bir çalışmayla yaptıklarını aktaran Müdür İra, “Şehir merkezinde özellikle mont ve kazak türü tekstil ürünleri satan seyyar satıcıların malları müsadere edildi. Ayrıca sebze ve meyve de dahil olmak üzere çeşitli türden satıcılık yapanların malları da müsadere edilerek cezai işlem uygulandı. Kenan Evren Sanayi Sitesi esnafının sıkça şikayette bulunduğu pilav, kokoreç ve börek gibi yiyecek satıcılarına da ceza kesildi.” dedi. Seyyar satıcıların, arabalarını site içinde çeşitli işyerlerinin önüne koymak suretiyle esnafa sıkıntı yaşattığını dile getiren Aydoğan İra, “Böyle durumların tespiti halinde de önüne seyyar satıcı arabası koyulmasına müsaade eden işyeri sahibine cezai işlem uygulanmaktadır. Sanayi esnafı, bu tür kayıtdışı iş yapan kişilere sahip çıkmamalıdır. Netice itibariyle seyyar satıcılar haksız kazanç elde etmekte, kayıt altındaki esnafımızın hakkını gasp etmektedir.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x