Manisa'da yol üzerinde kalan iki bina yıkıldı

02 Şubat 2013 Cumartesi 15:49

Manisa Belediyesi, yol üzerinde kalan kaçak yapılarla ilgili kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından kamulaştırılan, 2. Anafartalar Mahallesi'ndeki yol üzerinde kalan iki bina, Fen...

Manisa'da yol üzerinde kalan iki bina yıkıldı

Manisa Belediyesi, yol üzerinde kalan kaçak yapılarla ilgili kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından kamulaştırılan, 2. Anafartalar Mahallesi'ndeki yol üzerinde kalan iki bina, Fen İşleri ekipleri tarafından yıkıldı.

Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Türkan Taş Köroğlu, imar planında yol olarak görünen ancak bir şekilde üzerine binalar yapılan alanlarda kamulaştırma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Köroğlu, “2. Anafartalar Mahallesi sakinleri de bu tür iki yapıyla ilgili sürekli şikayette bulunuyordu. Gerekli kamulaştırma çalışmasını tamamladık ve Fen İşleri Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak iki yapıyı da yıktık.” dedi.

Bütün müdürlüklerle koordineli çalışmalar içerisinde olduklarını aktaran Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü de, “Kaçak, yol ve yeşil alan üzerine inşa edilmiş yapılarla ilgili kamulaştırma çalışmalarına önem veriliyor. Biz de İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz'ce kamulaştırması tamamlanan iki yapıyı yıkarak, mahallenin yolunu açmış olduk. Burada gerekli düzenlemeyi de yaparak yolu kısa zamanda kullanılır hale getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x