MARBİAD, ilk başkanını seçti

31 Mart 2013 Pazar 15:07

Malatya Rahime Batu İşadamları Derneği(MARBİAD) 1.Olağan Genel Kurulu’nda dernek başkanlığına Emin Ilıcak getirildi. Dernek Genel Kurulu Ramada Altın Kayısı Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurula Malatya Belediye Başkan Yardımcısı...

MARBİAD, ilk başkanını seçti

Malatya Rahime Batu İşadamları Derneği(MARBİAD) 1.Olağan Genel Kurulu’nda dernek başkanlığına Emin Ilıcak getirildi.

Dernek Genel Kurulu Ramada Altın Kayısı Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurula Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, MAKİAD Başkanı Suat Sarın ve işadamları katıldı. Genel kurulda dernek başkanlığına genç işadamı Emin Ilıcak getirildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, burada yaptığı konuşmada, Rahime Batu isminin Malatya’da marka haline geldiğini belirtti. Samimi duygularla topluma hizmet eden bir eğitim hareketinin birlikteliğini sivil toplum örgütüyle sürdürmesinin çok anlamlı olduğunu vurgulayan Mumcu, şöyle devam etti: "Bugün herhalde Rahime Batu ismine aşina olmayan bir Malatyalı yoktur. Rahime Batu bir ilklerdendi. Bugün Rahime Batı Koleji’nin ilimizi ekonomik anlamda da aydınlatmasıyla alakalı bir oluşumun ve böyle bir toplantıda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Gerçekten çok farklı niyetlerle, emellerle ve çok samimi duygularla yürütülen bir hareketin ekonomik anlamda da arkadaşlarımızca örgütlü hale getirilmesi çok manidardır. Tuskon’un hedeflerini projelerini izlerken bilgi çağında ülkemizin hakikaten 2023 ve 2071 vizyonuyla bir eylem planı şekliyle, önümüze konan hedeflerde hepimizin bu hedefte mutlaka bir misyonu ve görevi olduğu kanaatindeyim. Bu çağda birlik ve beraberlik, organize olmak, bir araya gelmek ve örgütlü hale gelmekte bir o kadar önemlidir."

MARBİAD Başkanı Emin Ilıcak da şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışacaklarını belirtti. Kısa süre önce kurulan derneğe işadamlarının yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Ilıcak, "MARBİAD, Rahime Batu Koleji’nden mezun olmuş, genç işadamlarımızın bir araya gelerek kurmuş olduğu sivil toplum kuruluşudur. MARBİAD olarak 3 ay gibi kısa sürede Malatyamızın geleceği 50 tane işadamımızı bünyemize katarak bu yola çıktık." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x